Jak wybrać cytryny na lemoniadę

lemons-2539163_640.jpg, Apr 2021

Wprowadzenie
Uhhh. Dźwięk, który wydajesz, gdy zimna szklanka lemoniady gasi pragnienie. Istnieje wiele sproszkowanych i skoncentrowanych produktów, dzięki którym lemoniada jest tak łatwa jak dodanie wody, ale znacznie bardziej satysfakcjonujące (i smaczne!) Jest zrobienie od podstaw świeżej lemoniady. Wierz lub nie, ale domowa lemoniada wymaga tylko trzech prostych składników i nie ma czasu na połączenie.

Co to jest lemoniada?
Lemoniada to prosty napój, który wyróżnia się cytrynowym smakiem. Głównymi składnikami są sok z cytryny, cukier i woda.

Istnieją dwa rodzaje lemoniady: mętna lub klarowna. Klasyczna lemoniada w stylu amerykańskim jest uważana za mętną lemoniadę, podczas gdy klarowna lemoniada to gazowany napój bezalkoholowy o cytrynowym smaku, typowy dla Wielkiej Brytanii, Irlandii, RPA, Australii i Nowej Zelandii. Możesz zrobić własną, czystą lemoniadę, dodając gazowaną wodę do lemoniady w stylu amerykańskim, aby była musująca.

Czy lemoniada jest zdrowa? To zależy od twojej definicji zdrowego. Świeży sok z cytryny jest bogaty w witaminę C i często jest postrzegany jako pożywienie odtruwające, które jest dobre dla trawienia. Jeśli jednak dodasz go do dużej ilości cukru używanego do zrobienia lemoniady, to moim zdaniem trochę to podważa. Możesz użyć miodu, nierafinowanego słodzika, zamiast cukru, ponieważ czasami jest to uważane za zdrowszą opcję, ale nasze ciała widzą te same formy cukru. Jeśli naprawdę szukasz czegoś zdrowego, możesz po prostu dodać cytrynę do wody, która jest naprawdę zdrowa!

Sezon cytrynowy przypada na miesiące zimowe, więc robienie lemoniady od podstaw jest prawdopodobnie najświeższe zimą - nie jest to idealne rozwiązanie dla ludzi na Środkowym Zachodzie i innych z mroźnymi zimami, którzy często widzą lemoniadę podczas letnich potraw i pikników, ale także cytryny na zewnątrz są pyszne domowa lemoniada w sezonie.

Różne rodzaje lemoniady
Istnieje kilka odmian, które można zrobić, dodając dodatkowe składniki do klasycznej receptury na lemoniadę. Różową lemoniadę wytwarza się przez dodanie czerwonego soku, takiego jak żurawina, truskawka lub syrop, taki jak grenadyna, do tradycyjnej lemoniady. Lemoniadę imbirową można przygotować, dodając kilka plasterków świeżego korzenia imbiru. Możesz nawet zrobić lemoniadę lawendową, dodając suszoną lawendę.

Inne smaczne dodatki to:

Świeże zioła (rozmaryn, bazylia lub liście mięty)
Owoce (jeżyny, melony lub kiwi)
Soki ze świeżych owoców (sok z arbuza lub brzoskwinie, które zostały zmiksowane lub wyciśnięte)
Jak wybrać idealną cytrynę
Sama cytryna jest magicznym składnikiem. Ma nieskończone zastosowanie w kuchni iw domu, od rozjaśniania pikantnych potraw po podkreślenie cierpkiej słodyczy w deserach - może nawet służyć do utrzymania świeżości i czystości w domu!

Aby wybrać idealną cytrynę, wystarczy delikatnie wycisnąć owoce. Cytryny, które trochę dają po wyciśnięciu, zawierają więcej soku niż ich twardsze odpowiedniki. Będziesz także chciał cytryny o gładkiej, bladożółtej skórce. Jeśli cytryny są niedojrzałe, mogą mieć na sobie zielone plamki. Przejrzałe cytryny wyschły i mają matową, pomarszczoną skórkę i trochę twardnieją.

Inne przepisy tutaj: https://biodynamika.pl/

Add ping

Trackback URL : https://tsl.pomorze.pl/index.php?trackback/26

Page top